سرویس خواب بتیس - Betis

سرویس خواب بتیس - Betis

 بتیس

سرویس خواب بتیس
مشخصات

مشخصات

پا تختی

سر تخت تک نفره

کشوی ....

تخت یکنفره

342
مشتری
350
پروژه ها

بتیس. [ ب ِ ] (اِخ ) نام نگهبان شهر غزه از طرف داریوش سوم پادشاه ایران که در برابر اسکندر مقدونی مقاومت شدید کرد. غزه قلعه ای بود در کنار دریای مغرب به مسافت ۱۰ میل در جنوب صور، آریان گوید: دژبان این قلعه در این وقت (زمان حمله ٔ اسکندر ۳۳۲ ق.م.) خواجه ای بود بتیس نام. این شخص نسبت بشاه خود بسیار صادق و باوفا بود و با نگهبانان ، خندق ها و استحکامات وسیع را حفظ میکرد… در این جنگ اسکندر جوشن خود را پوشید و به صفوف اول شتافت و مشغول جنگ شد. در این موقع عربی که یکی از سپاهیان غزه بود شمشیر خود را در پشت پنهان کرد و چنین وانمود که از قلعه فرار کرده است و میخواهدبه اسکندر پناهنده شود و همینکه به اسکندر نزدیک شدبه زانو درآمد. اسکندر به او گفت بلند شو و در صف سپاهیان من درآی ، ولی او در این حال با تردستی شمشیر را به دست گرفت و خواست ضربتی به سر اسکندر وارد آورد، اسکندر سر خود را عقب برد و ضربت را رد کرد و با شمشیر دست عرب را انداخت… در این گیرودار تیری از طرف نگهبانان شهر به جوشن اسکندر آمد که آن را درید و به شانه ٔ او فرونشست. طبیب اسکندر فوراً حاضر شد وتیر را از گوشت بیرون کشید، و خون فوران کرد زیرا تیر به عمق نشسته بود. خون اسکندر جاری شد و بر اثر این حال اسکندر از پای درآمد و نزدیکانش او را در آغوش کشیدند و به اردو بردند. بتیس دژبان غزه چون احوال اسکندر را چنین دید پنداشت که او کشته شده است ، به شهر درآمد و مژده فتح را منتشر ساخت ، اسکندر منتظر التیام زخم خود نشد و امر به تسخیر قلعه داد و با زدن نقب بالاخره شهر گشوده شد. بتیس با نهایت دلاوری و شجاعت جنگ کرد و با وجود اینکه زخمهای زیاد برداشته بود دست از جدال نکشید ولی از کثرت زخمها و خونی که ازاو میرفت بی حال شد و به دست دشمن افتاد. اسیر را نزد اسکندر بردند و او در حالی که از شادی در پوست نمی گنجید به کوتوال دلیر چنین گفت : «بتیس » تو چنان نخواهی مرد که میخواستی ، و باید حاضر شوی آنچه را که برای رنج و تعب اسیری میتوانند اختراع کنند تحمل کنی » کوتوال شیردل در اسکندر خیره نگریست و ساکت ماند و اسکندر در این حال رو به مقدونیها کرد و گفت : ببینید این مرد چقدر لجوج است ، آیا زانو بزمین زده یا کلمه ای که دلالت بر اطاعت کند گفته است ؟ اما من بخاموشی او خاتمه خواهم داد و اگر نتوانم بهیچ وسیله او را بحرف آورم ، لااقل ناله هایش خاموشی او را قطع خواهد کرد.
چون بتیس به تهدیدات اسکندر وقعی ننهاد و باز خاموش ماند، اسکندر حکم کرد پاشنه های پای او را سوراخ کردند و تسمه ای از چرم ازین سوراخها گذرانیدند، بعد رشته ها را به ارابه ای ، و ارابه را به اسبهائی بستند و دور شهر کشیدند تا بتیس جان داد. (از ایران باستان ص ۱۳۵۱).

Be the Very First to Know What the Experts are Saying About What Is Period in Physics

The Appeal of What Is Period in Physics The minimal pressure away...

ژانویه 3, 2020|0 دیدگاه

The Appeal of Who Created the Laws of Physics

A Secret Weapon for Who Created the Laws of Physics Self-delusion may...

ژانویه 2, 2020|0 دیدگاه

۱۳ storm caused massive flooding the outing UCLA’s nba jerseys wholesale

Hopefully I can just create some energy, be good on the forecheck...

سپتامبر 16, 2019|0 دیدگاه

تماس با ما

تماس با ما

جهت سفارش محصولات و آگاهی از لیست قیمت ها می توانید با شماره های۰۹۳۹۶۳۶۲۳۹۱ - ۰۹۱۲۶۳۶۲۳۹۱ تماس حاصل نمایید و یا فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید .

شعبه ۱ تچرا چوب آدرس : تهران - اتوبان شهید کاظمی-بازار مبل-خیابان جانباز-بین کوچه ۱۵ و ۱۳ شرقی-پلاک۱۶۰-تچرا چوب

تلفن : ۰۲۱۵۵۸۸۲۱۴۴

همراه : ۰۹۱۲۶۳۶۲۳۹۱ - ۰۹۳۹۶۳۶۲۳۹۱

شعبه ۲ تچرا چوب آدرس : اتوبان شهید کاظمی-بازار مبل-خیابان پوریای ولی-نبش کوچه ۱۷ امین-پلاک۱۳۲

تلفن :۰۲۱۵۵۸۳۲۳۵۴

همراه : ۰۹۱۲۶۳۶۲۳۹۱ - ۰۹۳۹۶۳۶۲۳۹۱